Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Aromaterapi ile yolculuğum

Aromaterapi kutum. Ayrıca buzdolabında ve evin çekmecelerinde başka uçucu yağlar var!

Yirmi beş sene önce uçucu yağları kullanmaya ve hayatıma katmaya  başladım. Yirmi yıldır aromaterapinin iş ve özel hayatımda önemli bir yeri var. İlk yardım, sağlık, esenlik, detoks ve doğal yüz ve vücut bakımı için uçucu yağları kullanıyorum. Bu minik şişelere aşık oldum ve hayatımın her anında yanımda olurlar.
 
Naturopatinin yanı sıra aromaterapi en çok uyguladığım doğal terapi yöntemidir. Oğlumu ilaçsız büyütmek benim için önemli bir meseleydi ve bunda aromaterapinin katkısı çok büyük oldu.
 
Aromaterapi koku ve masajın ötesinde çok yönlü bir doğal terapi yöntemidir. Fransa’da aromaterapi sevilen bir yöntem ve yaygın bir şekilde uygulanıyor. Fransız aromaterapi ekolü kendine özgü çok çeşitli yöntemler ve uygulamalar sunuyor. Kendi hayatımda hem Fransız aromaterapi modelini hem de İngiliz aromaterapi modelini uyguluyorum.

Aromaterapi ile doğal yüz ve vücut bakımı

Yirmi beş sene önce Almanya’da büyük bir kozmetik ve medikal ürünler şirketinde pazarlama alanında çalıştığımda kozmetik dünyasıyla yakından tanışma fırsatı elde ettim (NIVEA ürünleri). O dönemde kimyasal içeren kozmetik ürünleri sorgulayıp organik kozmetik ürünleri kullanmaya başladım.
 
Fransa’da aldığım aromaterapi eğitimi ve Türkiye’de thalassoterapi ve spa yöneticiliği yaptığım yıllarda doğal yüz ve vücut bakımı hakkında aldığım eğitimlerden yola çıkarak doğal yüz ve vücut bakım ürünlerini hazırlamayı öğrendim. Yıllardır evimde, spa ortamında ve masaj seansları için aromaterapi karışımları ve doğal yüz ve vücut bakım ürünleri yaratmaktan büyük keyif alıyorum.
 
Spa alanında yöneticilik yaptığım yıllarda “güzellik” kavramı üzerinde çok düşünmeye başladım. “Güzellik” hayatımda ve başka kadınların hayatında nasıl bir rol oynuyor? Kadın olarak bütün güzellik klişelerin ötesinde kendimizi ve bedenimizi derinden kabul etmeye ve kucaklamaya ihtiyacımızın olduğuna inanıyorum.