Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Doğal sağlık yöntemleri ile yolculuğum

Bu web sitede kendimi Türkçe olarak ifade etmek her zaman kolay olmadı… Fakat bir tercüman “filtresi” olmadan sizinle dolaysız olarak iletişim kurmak istedim.

 

1965 yılında Güney Fransa’da doğdum, çocukken ailemle beraber birkaç sene Fas’ta ve yirmili yaşlarımda Almanya’da yaşadım. 1995 yılından beri Türkiye’de yaşıyorum. Fransa ve Almanya’da işletme ve Avrupa Birliği Hukuku alanında eğitim gördüm ama doğal sağlık yöntemlerine olan tutkum lise yıllarımda başlayıp hiç peşimi bırakmadı. O dönemde yaşadığım sağlık sorunlarına doğal çözümler aramaya yöneldim.

 

Ayrıca çok sevdiğim anne annemi genç sayılacak bir yaşta nedeni bilinmeyen ve tedavisi olmayan bir otoimmün hastalıktan kaybetmek beni bugüne kadar süregelen bir arayışa yönlendirdi. Sağlık ve hastalık nedir? Nasıl ve neden hastalanıyoruz? Sağlığımızı nasıl koruyabiliriz? Hastalandığımızda sağlığımızı nasıl geri kazanabiliriz?

 

Uzun seneler kendimi beslenme, detoks ve doğal şifa konularında geliştirdikten sonra bu konularda derinleşmeye karar verdim. 2000 ile 2007 yılları arasında Fransa’nın önde gelen naturopati uzmanı Dr André Passebecq’ten naturopati ve aromaterapi konularında eğitim aldım. Naturopatik beslenme, detoks, şifa orucu, aromaterapi ve doğal yöntemler ile  bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemeyi ve bedenin derin bilgeliğine güvenmeyi öğrendim. Bu eğitim süreci hayatımda bir dönüm noktası olup hayatıma ve sağlığıma yeni bir ışık altında bakmaya sağladı.

 

Beş yıldızlı otellerde ve tatil köylerinde thalassoterapi ve spa müdürü olarak çalıştığım yıllarda thalassoterapi (deniz suyu ile tedavi), aromaterapi masajı, doğal cilt bakımı ve masaj terapisi  konularında eğitim aldım. Aynı zamanda misafirlere beslenme ve bütünsel sağlık konularında danışmanlık veriyordum.

 

Hindistan’ın Pune şehrindeki Osho Multiversity’de Osho Pulsation’nın kurucusu Aneesha Dillon ile nefes terapisi eğitimi aldım ve beden terapileri, içimizdeki çocuk ile çalışmalar, dans terapisi, şamanik şifa, enerjetik şifa ve meditasyon gibi pek çok çalışmaya katıldım.

 

Donna Eden ile aldığım enerjetik beden terapisi eğitimlerinin yanı sıra psiko kinesiyoloji eğitimi hayatıma yeni boyutlar kattı. Tıbbi, holistik ve enerjetik aromaterapi konularında derinleşmeye devam ediyorum; 2018 yılında Jade Shutes ve Cathy Skipper ile holistik ve tıbbi aromaterapi eğitimlerine katıldım. Bu yıl Jade Shutes ile aromaterapi uzmanlaşma eğitim programı ve Cathy Skipper ile “Alchemy of menopause” programını tamamlayacağım.

 

Öğrendiğim ve uyguladığım her yöntemin hayatıma ve sağlığıma getirdiği hediyeleri var ve bu bilgi ve deneyimleri eğitimlerde paylaşıyorum. Naturopati ve aromaterapi eğitimlerinde geniş bir perspektiften bakıp ayurveda ve geleneksel Çin tıbbı bakış açılarını katmayı seviyorum.

 

Almanya’da kozmetik ve medikal ürünler endüstrisinde, Türkiye’de ise turizm sektöründe, thalassoterapi ve spa merkezlerinde yöneticilik yaptım. Doğal sağlık eğitmeni ve beden terapisti olarak çeşitli merkezlerde çalışmalar düzenledim. On sekiz yıldır bütünsel sağlık, naturopati ve aromaterapi konularında bilgi ve deneyimlerimi paylaşıyorum. Doğal sağlık eğitmeni olarak doğal harmoni eğitimleriyle daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam yaratmak isteyen kadınlara destek veriyorum. Bu da beni çok heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Çok sevdiğim Bodrum yarımadasında yaşıyorum, yirmi iki yaşında Ankara’da okuyan bir oğlum var.

Eğitimler

Katıldığım eğitimler hakkında daha detaylı bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz.

 


Hayat yolculuğumdan kareler

Naturopati ile yolculuğum

Aromaterapi ile yolculuğum

Cooklife Magazine – Röportaj

 


Sizi bedeninizi ve ruhunuzu dinlemeye davet ediyorum.

doğal harmoni ile sizi doğanın ve bedeninizin bilgeliğini keşfetmeye ve tecrübe etmeye davet ediyorum.

  • Doğal sağlık yöntemleri ve ilkelerini hayatınızda uygulamak,
  • Kendinize ve bedeninize saygı ve sevgi göstermek,
  • Bedeninizin ve ruhunuzun mesajlarına kulak vermek,
  • Bedeninizi ile birlikte ruhunuzu da beslemek,

doğa, yaşam kaynağı ve özünüzle daha derin bir bağlantı kurmanızı, hayatınızda daha fazla denge, huzur, uyum ve coşku hissetmenizi sağlıyor.

Kendinizi ve bedeninizi daha iyi tanımak, kabul etmek, kucaklamak ve sevmek hiç bitmeyen bir hayat yolculuğudur. Bu yolculuğun tadına varmanızın dileğiyle,

Sağlık ve sevgi ile kalın,

Marielle Mercadier