Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Sağlık, esenlik ve güzellik için aromaterapi

Aromaterapi ve uçucu yağlar

Aromaterapi aromatik bitkilerden elde edilen uçucu yağların kullanıldığı doğal bir terapi yöntemidir. Bedensel, zihinsel,  ve ruhsal sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için bize çok yönlü yöntemler sunar.

 

Uçucu yağlar bilimsel olarak araştırılmış çok çeşitli etkilere sahip olan etkin maddelerdir. Ayrıca her uçucu yağın kendine has bir kişiliği, enerjisi ve karakteristik özellikleri vardır.

Doğal sağlık için bütünsel aromaterapi

Aromaterapi bize iyi hissetmek, sağlığımızı korumak ve iyileştirmek için kendimize ve ailemize uygulayabileceğimiz çok çeşitli yöntemler sunar. Bedeni, zihni ve ruhu şifalandırmak için uçucu yağlar çok yönlü bir şekilde ve çok çeşitli alanlarda kullanılabilir.

  • İlk yardım; yaralar, kanamalar, yanıklar, güneş yanıkları, burkulmalar, şok ve çarpmalar, sivrisinek, böcek ve arı sokmaları,
  • Sağlık; cilt sorunları, sindirim sistemi şikayetleri, solunum yollarının rahatsızlıkları, kas ve eklem ağrıları, jinekolojik şikayetler, hormon dengesizlikleri, yorgunluk, halsizlik,
  • Stres yönetimi; baş ağrısı, migren, stres, uykusuzluk, anksiyete, depresyon, endişe, kaygı, korku, öfke, keder, şok ve panik,

Ayrıca bağışıklık sistemimizi güçlendirmek, kış hastalıklarından korunmak, konsantrasyon ve enerjimizi arttırmak için aromaterapi bize etkin çözümler sunar.


 
Aromaterapi çok pratik bir terapi yöntemi; uçucu yağlar saf olarak veya bir yağ ile karışarak hemen kullanıma hazırdır. Ayrıca bir uçucu yağ çok çeşitli şifa özellikleri barındırdığı için çeşitli alanlarda ve rahatsızlıklarda kullanılabilir. Birkaç uçucu yağ ile çok donanımlı bir ilk yardım ve sağlık kiti oluşturabilirsiniz. Bilinçli bir şekilde uygulandığı taktirde aromaterapi yetişkinler ve çocuklar için de etkin ve güvenli bir terapi yöntemidir. Aromaterapi sağlıklı yaşam prensipleri ve doğal şifa uygulamaları ile birlikte, bedenin doğal iyileştirici gücünü desteklemek için uygulanıyor.

Doğal cilt bakımı için aromaterapi

Cildimize sürdüğümüz maddelerin büyük oranda emildiği için toksik madde içermeyen doğal bakım ürünlerin kullanılması sağlığımız için büyük önem taşır. Cildimizin sağlığını ve güzelliğini korumak ve yaşlanma sürecini yavaşlatmak için aromaterapi bize çok etkin doğal maddeler ve yöntemler sunar.
 
Uçucu yağlar ve sabit yağların çok çeşitli etkileri ve şifa özellikleri olduğundan her cilt tipi ve sorunu için aromaterapik çözümler bulunur. Yüz ve vücut bakımı için çok çeşitli doğal kozmetik ürünleri hazırlanabilir.

Aromaterapi ile hayatınıza sağlık, zindelik ve güzellik katabilirsiniz.

Marielle Mercadier ile aromaterapiAromaterapi terapi yöntemi olarak yirmi yıldır hayatımın önemli bir parçası; öyle ki, uçucu yağlar hayatımın her anında yanımdalar. Evimin her odasında birkaç şişe mutlaka bulunur, çantamdan, bavulumdan da eksik olmaz. Uçucu yağlar günlük hayatımda evde, ofiste ve yolculukta vazgeçilmez arkadaşlar oldular.

 
İlk yardım, rahatsızlık ve stres durumlarında, doğal yüz ve vücut bakım ürünleri ve masaj yağları hazırlamak için uçucu yağları kullanıyorum. Evde ve ofiste hayatıma canlılık katıyorlar; kokularına bayılıyorum ve ruhuma ilham veriyorlar.
 
Naturopatinin yanı sıra aromaterapi en çok uyguladığım doğal terapi yöntemidir. Oğlumu ilaçsız büyütmek benim için önemli bir meseleydi ve bunda aromaterapinin katkısı çok büyük oldu.
 

Sizi aromaterapinin engin dünyasını keşfetmeye davet ediyorum.

Günümüzde aromaterapi dünyasında aromaterapi ekollerinden veya modellerinden bahsediliyor. İki ana akım var: Fransız aromaterapi ekolü ve İngiliz aromaterapi ekolü.

 
Modern aromaterapinin tarihçesinde Fransa önemli bir yere sahip; koku tedavisi ve masajın ötesinde kendine özgü çeşitli uygulama ve tedavi yöntemleri sunuyor. İngiliz aromaterapi ekolü ise koku ile tedavi, masaj ve cilt bakım uygulamalarına daha çok ağırlık veriyor.
 
Aromaterapi eğitimlerinde detaylı olarak bu iki farklı aromaterapi modeli ve yaklaşımından bahsediyorum. Hayatımda iki aromaterapi modelini uyguluyorum ve bu iki modelin birbirini tamamladığını ve zenginleştirdiğini düşünüyorum.
 


YOUTUBE VİDEOLARI


Aromaterapi ve uçucu yağlar

Uçucu yağların etkileri ve şifa özellikleri

Uçucu yağların kullanım alanları

Aromaterapi kimlere uygulanır?

Aromaterapik cilt uygulamaları için test 

 


AROMATERAPİ EĞİTİMLERİ


Temel aromaterapi eğitimi

Aromaterapinin engin dünyasını ve ilk yardım, sağlık ve esenlik için doğal, pratik, etkili ve güvenli aromaterapi uygulamaları keşfedeceksiniz. Temel aromaterapi uygulamalarının yanı sıra Fransız aromaterapi ekolünün kendine özgü yöntemlerini öğreneceksiniz.

Aromaterapi eğitimi - Seviye 1

Aromaterapi eğitimi - Seviye 2

Aromaterapi atölyeleri

Cilt bakımı için aromaterapi

Bu eğitimde güvenli ve kaliteli doğal kozmetik ürünleri hazırlamayı öğreneceksiniz. Yüz ve vücut için masaj ve bakım yağları, serumlar ve kremler için pratik ve kolay tarifler alacaksınız. Ayrıca yüz ve vücut için kendi kendine masaj tekniklerini öğreneceksiniz.

Cilt bakımı için aromaterapi

Doğal cilt bakımı atölyeleri